Wynagrodzenie za pracę Prawo pracy - druki Mama w pracy Bezpieczne gry i zabawy dla dzieci Zabawki,figurki  

Jak napisać testament?


Niekiedy w naszym życiu, dzieją się takie wydarzenia, które zmuszają nas do pewnych podsumowań dokonań w naszym życiu. 


Są to sytuacje, kiedy stajemy w obliczu tego by zapewnić jak najlepszy byt swoim najbliższym, gdy nas już zabraknie. Wówczas wielu z nas myśli o tym by ułożyć i napisać testament, w którym, zapiszemy czy przekażemy swoim najbliższym nasze wszelkie dobra.Pisanie testamentu to dość odpowiedzialna czynność. Jeśli nasza rodzina jest dość spora musimy uwzględnić tutaj wszystkich jej członków. Powinniśmy postarać się przy tym, by wszelkie nasze dobra były rozdzielone między nich – sprawiedliwie.


Możemy, co prawda pokusić się także o to, by przepisać cały majątek tylko jednej osobie z naszej rodziny ale wówczas narażamy ją na ostre konflikty z pozostałymi członkami familii. Dużo prościej jest w sytuacji, gdy potencjalny spadkobierca jest tylko jeden – wówczas unikamy problemu, jakim jest konieczność podziału naszego majątku między poszczególne osoby.Aby dokonać właściwego podziału naszego majątku powinniśmy wykonać szczegółową listę naszych dóbr. Druga lista to lista osób, które chcemy umieścić w testamencie z krótkim opisem, co której osobie najbardziej by się przydało – jakie są jej najpilniejsze potrzeby oraz jakie są jej pasje.


Po sporządzeniu tego rodzaju list powinniśmy zastanowić się dokładnie, co z naszych dób będzie najbardziej adekwatnym przedmiotem dla danej osoby.Po wykonaniu testamentu powinniśmy zgłosić fakt jego istnienia do prawnika, który w razie naszej śmierci zatroszczy się o wszelkie formalności związane z jego wypełnieniem.

 
Copyright ©2008 by prawospadkowe

Mama w pracy PIT 36

Rozwód i alimenty

program partnerski

Kreator Stron www